doc. Ing. Norbert Ádám, PhD
je vysokoškolským pedagógom pôsobiacim na Katedre počítačov a informatiky FEI TUKE už vyše 20 rokov.
Je vedúcim Laboratória počítačových architektúr a bezpečnosti. Primárne sa venuje pokročilým počítačovým architektúram.
doc. Ing. Miroslav Michalko, PhD.
pôsobí ako docent na Katedre počítačov a informatiky, FEI TUKE. Aktívne sa venuje problematike počítačových sietí a kybernetickej bezpečnosti. Pôsobí zároveň ako Riaditeľ Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM.
Ing. Erik Kajáti, PhD.
pôsobí ako odborný asistent na Katedre kybernetiky a umelej inteligencie FEI TUKE, kde sa zameriava na výskum v oblastiach Internetu vecí (IoT), kyber-fyzikálnych systémov, výpočtov na hrane siete a inteligentnej interoperability človeka a systému.
Jeho výskum nachádza uplatnenie v energetike, zdravotníctve a výrobe, pričom kladie dôraz aj na bezpečnosť a spoľahlivosť moderných technológií.
Viedol a participoval na viacerých národných a medzinárodných výskumných projektoch a je autorom viac ako 50 vedeckých publikácií.
V rámci kurzu sa venuje najmä problematike bezpečnosti IoT zariadení, ich zraniteľnostiam, zneužitiu, hrozbám a možnostiam ochrany.
doc. Ing. Eva Chovancová, PhD.
pôsobí na Katedre počítačov a informatiky FEI TUKE od roku 2012 na pozícií asistent a od roku 2020 na pozícií docentka.Jej výskum je zameraný na bezpečnosť v počítačových systémoch s využitím strojového učenia.
doc. Ing. Peter Feciľak, PhD.
pôsobí na Katedre počítačov a informatiky FEI TUKE.V odbornej oblasti sa venuje sieťovým technológiám, komunikačným infraštruktúram a inteligentným meracím systémom.Zároveň je vedúcim laboratória počítačových sietí a hlavným kontaktom podporného centra pre Cisco akadémie.
Ing. Rastislav Petija, PhD.
je odborníkom na sieťové technológie. Je priemyselne certifikovaný v oblastiach networking/cyberOps/devnet s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti vzdelávania odborníkov na sieťové technológie.
Ing. Marcel Vološin, PhD
je odborný asistent na Katedre počítačov a informatiky Technickej univerzity v Košiciach, kde v roku 2021 získal titul PhD. v odbore informatika.Vo svojej výskumnej činnosti sa zameriava na agentové modelovanie a využitie veľkých jazykových modelov (LLM) na spracovanie dát a predikciu.Je spoluautorom univerzitného chatbota TUKE, založeného na technológii LLM.
doc. Ing. Ján Genči, PhD.
Vysokoškolský pedagóg s 40-ročnou praxou v oblasti programovania, softvérového inžinierstva a dátových analýz.V nultých rokoch pôsobil ako lektor CISCO Networking Academy programu, prvý CISCO Certified Academy Instructor v Česku a na Slovensku.Okrem iného vyučuje predmety Operačné systémy (FEI TUKE) a Asemblery a systémové programovanie (FIIT STUBA), vrátane otázok spojených s kyberbezpečnosťou.